Glucosamine SulfateProstar Whey Protein

Amino Bolic
View Full-Size Image


Amino Bolic

Cena: 2 700.00 ден


Amino Bolic е препарат од најнова генерација базиран на Леуцин, најмоќната аминокиселина за изградба и обнова на мускулатурата. Amino Bolic при секое сервирање обезбедува 8 есенцијални амино киселини, плус Глутамин и Таурин.

Најважното е тоа што во овој препарат има многу зголемени дози на BCAA како и до сега рекордно голема дневна доза на леуцин која што оди дури до 6500мг по сервирање. Amino bolic работи активно на добивањето на сила како и нејзино долготрајно одржување, помага при губењето на масти и ја подобрува енергетската состојба на вежбачот.

Amino Bolic е суплемент за секого, од вегетаријанци до луѓе алергични на протеини, од оние кои се изложени на долготраен стрес до оние кои се опоравуваат од тешки операции и повреди, од бодибилдери до атлетичари и маратонци, за секој кој што не зема доволно аминокиселини, Amino Bolic нуди се што е потребно.

Пакување 210 таблети.КАТЕГОРИИ

Developed by JoomVision.com